German
English
Estonia
France
Espana
Lithuana
Latvia
Russia
Ukraine
 
Infolinia czynna od godz. 7-16: 061 44 44 730
Infolinia czynna od godz. 7-16: 061 44 44 730   

Zmieniające się wymagania rynku oraz rosnąca presja ekonomiczna wynikająca z globalizacji wpływają również na sektor produkcji mleka. Przemysł spożywczy, przemysł paszowy i producenci mleka muszą sprostać wyzwaniom, jakie niosą ze sobą oczekiwania większości konsumentów.

Oczekiwania konsumentów mleka i jego przetworów to:

  • Zdrowy produkt w dobrej cenie.
  • Mleko produkowane w higieniczny sposób przez zdrowe krowy utrzymywane w odpowiednim dobrostanie.
  • Produkcja mleka bez użycia antybiotyków, hormonów i pasz GMO (popularne szczególnie w ostatnich latach).
  • Produkcja możliwie mało obciążająca środowisko.

Potencjał, jaki niesie ze sobą wiedza i doświadczenie w zakresie stosowana naturalnych, bioaktywnych składników diety został wykorzystany przy opracowywaniu nowej generacji mieszanek mineralnych Josera.


 

Nowa generacja mieszanek mineralnych JOSERA  to produkty , w których zastosowano nowoczesne rozwiązania z zakresu nutrigenomiki - interdyscyplinarnej dziedziny nauki zajmującej się wpływem bioaktywnych składników diety na regulację ekspresji genów. Bioaktywne składniki diety działają na poziomie komórkowym, dzięki czemu wpływają na funkcjonowanie tkanek, organów i całego organizmu. Nutribiotyczne mieszanki mineralne JOSERA , poza podstawową funkcją (źródła makro, mikroelementów i witamin) nakierowane są na wsparcie zdrowotności krów, oraz optymalizowanie procesów trawiennych, co w efekcie przynosi wyższą wydajność, lepsze wskaźniki produkcyjne i ekonomiczne stada. Wykorzystany w nowej generacji mieszanek mineralnych NutriBiotic® zawiera składniki  bioaktywne mające zdolność do neutralizacji występujących w komórkach szkodliwych wolnych rodników oraz redukcji poziomu ich wytwarzania przez organizm krowy. Dzięki temu pozytywnie wpływa na zdrowotność wysokoprodukcyjnych zwierząt.  Nowoczesna technologia produkcji i odpowiednio dobrany nośnik pozwoliły uzyskać wysoką koncentrację i stabilność substancji czynnych - tak postał NutriBiotic®. 

NutriBiotic® działa na poziomie komórkowym, co sprawia, że efektywnie wspiera funkcjonowanie tkanek, kluczowych narządów ( wątroba, przewód pokarmowy, gruczoł mlekowy)  i całego organizmu.


 


 

Działanie przeciwzapalne i antyoksydacyjne składnika NB pozwala na utrzymanie reaktywności układu odpornościowego na poziomie, który nie przekracza aktualnych potrzeb organizmu. Dzięki temu energia i białko, któr byłyby niepotrzebnie wykorzystywane na potrzeby nadmiernej odpowiedzi immunologicznej, mogą być przez krowę wykorzystywane na produkcję mleka.

Mechanizm ten został potwierdzony wynikami doświadczeń produkcyjnych przeprowadzonych we Francji w 2013 roku na grupie ok. 800 krów. Krowy z grupy doświadczalnej (o diecie wzbogaconej o składnik NB) uzyskiwał wyższą wydajność i lepsze parametry mleka. Niezależnie od średniego wzrostu wydajności o 1,2 kg mleka w odniesieniu do grupy kontrolnej w grupie doświadczalnej zauważono wyraźnie wyższą wydajność w środkowej i końcowej fazie laktacji. Oznacza to pozytywny wpływ na wytrwałość w laktacji.


 


Nutribiotyczne mieszanki mineralne JOSERA to także:

  • stała wysoka jakość (certyfikaty GMP+, ISO 9001, DLG PLUS, QS)
  • produkty wolne od GMO (certyfikat NO GMO oraz VLOG)
  • gwarancja bezpieczeństwa dzięki ciągłej kontroli surowców i wyrobów gotowych we własnym laboratorium

Więcej o gwarantowanej jakości produktów JOSERA znajdziesz na:

Jakość


 

Pobierz materiały w postaci PDF


Nutribiotyczne mieszanki mineralne folder

Masz pytania? Napisz do nas! Nasi specjaliści ds. żywienia skontaktują się z Tobą wkrótce.


 

* Pola obowiązkowe